Qa Magazyn nr 2+1


Dwa numery. Razem.

Słowem-kluczem pierwszego numeru jest REAL. Marta Gessler postanowiła pokazać prawdziwe jedzenie, kwiaty i design. Uciec od upiększania, stylizacji, stawiając na szczerość i autentyczność, której brakuje nie tylko w magazynach, ale przede wszystkim w naszym życiu. Na co dzień brakuje czasu na tworzenie wykoncypowanych dań według przepisów szefów kuchni, czasem jemy w biegu wyciągając z lodówki pierwszą rzecz z brzegu. Z kolei smaki, które pozostają z nami na lata to też często nie te z najdroższych restauracji, ale te serwowane przez nasze mamy i babcie. Tak samo z kwiatami – gdzieś pośród niesamowitych stylizacji czasem zatraca się najwspanialsze piękno natury i kwiatów. Dlatego w magazynie QA najważniejsza jest kulinarna i kwiatowa prawda. Stały się one także polem zabawy, potraktowane z przymrużeniem oka, w kontrze do wszystkich mediów z ich poważnym traktowaniem wszystkiego.

Tematem numeru jest słowo „bez” – w znaczeniu braku, ascezy, minimalizmu i nagości, ale i bezmiaru, wielości. Doskonale ilustruje to sesja kobieca z pięcioma zaproszonymi przez Martę dziewczynami w identycznych białych kitlach. Dopóki są tak ubrane, wyglądają podobnie, nijako, jakby pozbawiono je osobowości, indywidualności. Każda z nich przyniosła jednak na sesję jeden przedmiot, który pozwala jej czuć się sobą, kimś wyjątkowym. Zobaczcie, co definiuje Maię Sobczak, Małgosię Mintę, Samar Khanafer, Dominikę Biegańską i Justynę Kosmalę.

Kwiatowa część skupia się na urodzie roślin, kompozycjach bukietów i przemyślanych dekoracjach, z których słynie zarówno Qchnia Artystyczna, jak i Warsztat Woni. Ta część zachwyca i inspiruje. W układaniu bukietów obok Marty Gessler wzięła udział Eliza Mórawska, szerzej znana jako autorka bloga White Plate. Jakie kompozycje wyszły spod ręki Marty, a co stworzyła Eliza – warto obejrzeć i porównać.

Pismo zrywa z tradycyjną formą artykułu ilustrowanego zdjęciami lub grafikami. Zamiast tego publikacja została podzielona na część do oglądania i część do czytania. Do stworzenia tekstów zaprosiliśmy zarówno zawodowych dziennikarzy, jak i pasjonatów patrzących na jedzenie i rośliny w podobny sposób, co twórczyni magazynu, Marta Gessler. Magazyn zaprojektował Grzegorz Laszuk.


Cena pakietu numer 2 + 1 Qa magazynu to 33 zł + koszt wysyłki 12 zł

/Szybką płatność można dokonać kartą kredytową przez bezpieczny serwis PayPal lub przelewem po złożeniu zamówienia e-mailowego/

Qa Magazyn

Chcesz kupić tylko jeden numer Qa Magazynu?